Simon Schuil keert als hoofdtrainer terug op oude nest

Omlandia heeft een opvolger gevonden voor Jan Jaap Zijlstra, die na dit seizoen vertrekt als hoofdtrainer. Met ingang van het seizoen 2020-2021 mag Simon Schuil zich trainer noemen van de huidige derdeklasser. Voor velen misschien geen verrassing, want Schuil was én beschikbaar én kent de club Omlandia op zijn duimpje. Schuil doorliep als voetballer alle jeugdelftallen van de Ten Boersters, voordat hij begon aan zijn trainersloopbaan.

Die loopbaan voerde hem langs Woltersum, De Fivel en Noordwolde. Bij laatstgenoemde club is Schuil momenteel hoofdverantwoordelijke, maar na twee seizoenen vond hij het tijd voor een nieuwe stap en dat wordt dus Omlandia. En ook bij Omlandia stond Schuil al eens als beginnende trainer voor de groep. Zo was hij enkele seizoenen terug assistent van Casper Goedkoop en later René Wollerich toen Omlandia nog in de Eerste Klasse E uitkwam. In het seizoen 2013-2014 nam Schuil halverwege het seizoen de honneurs waar toen Wollerich tussentijds vertrok en dat deed hij meer dan uitstekend.

Simon Schuil als trainer van Noordwolde met assistent-trainer Mart van Sleen.

Interessanter
‘Dat ik bij Omlandia terugkeer voelt als thuiskomen’, vertelt hij. Toch is hij er zich als geen ander van bewust dat de huidige situatie van Omlandia anders is dan de periode waarin Schuil deel uitmaakte van de technische staf aan de zijde van Goedkoop en Wollerich in de Eerste Klasse E. ‘Dat ik bij Omlandia terug zou keren als trainer stond wel vast, de vraag was alleen wanneer. En juist nu vind ik het moment ideaal om in te stappen. Dat Omlandia er anders voorstaat dan die jaren in de Eerste Klasse, maakt het alleen nog maar interessanter. De club wil graag een ambitieuze derdeklasser zijn die in de toekomst jeugdspelers kan inpassen om op termijn weer een stap omhoog te zetten en ik draag daar graag aan bij. Deze stap is dan ook de juiste uitdaging op het juiste moment.’Perspectief
Schuil zegt het zelf al: de club helpen, en niet alleen het eerste elftal. Het was een speerpunt van het Omlandia-bestuur in de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer. Schuil lijkt naadloos in dat profiel te passen. ‘En ik zie perspectief, anders teken ik zo’n contract niet’, zegt hij. ‘Het wordt de komende jaren zoeken naar de juiste combinatie van spelers uit de huidige selectie en de jeugdspelers die eraan komen. Uit de gesprekken met het bestuur bleek dat we daarin precies op één lijn zitten. Dat ik Omlandia al ken, is een mooie bijvangst. Na het huidige seizoen ga ik volle bak aan de slag om de basis te leggen voor waar we uiteindelijk met z’n allen naartoe willen. En ik heb niet de illusie dat ik dat alleen ga doen, want om ambitieuze stappen te zetten met de club, heb je iedereen kei- en keihard nodig.’Verheugd

Ook het Omlandia-bestuur toont zich verheugd met de aanstelling van Schuil. ‘Simon is voor velen een vertrouwd gezicht binnen Omlandia en wij
zijn blij dat we tot een overeenkomst met hem zijn gekomen’, legt interim-voorzitter Peter Bleeker uit. ‘Voor Omlandia is het belangrijk dat de doorstroming van de jeugd goed verloopt en dat er gebouwd gaat worden aan een nieuw team. We zijn ervan overtuigd dat Simon de geschikte trainer is om deze lange termijn opdracht te realiseren.’