Please update your Flash Player to view content.
Please update your Flash Player to view content.
Please update your Flash Player to view content.

Omlandia strikt John de Hoop als opvolger Freddy Strating

Met ingang van het seizoen 2018-2019 zal John de Hoop (61) aan het roer staan als hoofdtrainer van Omlandia. Dat maakte voorzitter Johan Bos vanmiddag op de nieuwjaarsreceptie van de club bekend. De Hoop startte het huidige competitieseizoen als trainer van Pelikaan S, maar stapte in december op bij de club uit Oostwold na een meningsverschil met het bestuur. In Ten Boer wordt hij opvolger van Freddy Strating, die Omlandia na twee seizoenen voor GAVC (Grou) verruilt.

Toen de trainerspositie bij Omlandia voor volgend seizoen vacant werd en De Hoop zelf ook weer beschikbaar was op de trainersmarkt, ging er al snel een sollicitatie de deur uit. ‘Hoewel Pelikaan S nog niet tegen Omlandia speelde dit seizoen, beschikte ik al wel over wat inside information over Omlandia. Daarnaast was de kans vorig seizoen aanwezig dat Omlandia en Pelikaan S elkaar zouden treffen in de nacompetitie en was ik in Ten Boer om Omlandia in kaart te brengen als mogelijke tegenstander. Dat is me erg bijgebleven, want ik werd erg netjes ontvangen bij de club. Absoluut een visitekaartje. Dat zegt wel wat over de club, denk ik.’ Ook kent De Hoop zijn nieuwe club nog uit zijn tijd bij VEV ’67 en Neptunia. ‘Vier seizoenen reed ik op en neer naar Delfzijl en op de Rijksweg keek ik altijd even richting het sportcomplex in Ten Boer. Het leek me toen al een leuke club’, vertelt hij.

De Hoop, die groot werd bij vv Tolbert, kent een uitgebreide staat van dienst in de voetbalwereld. Als voetballer kwam hij onder meer jarenlang op hoofdklasseniveau uit bij vv Emmen, vv Drachten en ACV. Als hoofdtrainer wordt Omlandia De Hoop’s tiende amateurclub. Tussendoor was de oefenmeester ook zes jaar lang hoofd jeugdopleidingen bij Cambuur Leeuwarden en twee jaar hoofd-jeugdscouting bij de RVO van FC Groningen/Cambuur. Maar wat voor hoofdtrainer is John de Hoop eigenlijk? Hij lacht als de vraag rechtstreeks gesteld wordt. ‘Ik ben goed in staat om het maximale uit mijn spelersgroep te halen. Sla mijn vorige clubs er maar op na, dat is steeds goed gelukt. Ook stel ik voortdurend nieuwe doelstellingen, zowel persoonlijk als in teamverband. Dat houdt je scherp’, legt hij uit.

In gesprek met de technische commissie, bleek al gauw dat De Hoop en Omlandia op dezelfde golflengte zitten. ‘Omlandia moet gewoon een stabiele tweedeklasser worden, daar waren we het snel over eens. Maar ook alles wat bij een dorpsclub komt kijken had op mij aantrekkingskracht om met Omlandia in zee te gaan.’ Ik kijk ook graag verder dan mijn neus lang is en ga me ook oriënteren op de spelers van het tweede elftal en de jeugdteams. Een mooie uitdaging’, stelt De Hoop.

Dat hij momenteel zonder club zit, mag dan ook als voordeel worden beschouwd. ‘In de loop van het seizoen ga ik in alle rust in gesprek met allerlei betrokkenen van de club, zowel bij de senioren als junioren. Dat doe ik allemaal ongemerkt, want ik wil Freddy Strating niet voor de voeten lopen in de tweede seizoenshelft.’ Desondanks kan de Tolberter niet wachten totdat hij in Ten Boer mag beginnen aan zijn nieuwe trainersklus. ‘Ik heb er ontzettend veel zin in en zal niets aan het toeval overlaten. Laat mij tot die tijd maar lekker op de achtergrond opereren.’

John de Hoop
foto: tweenul.nl

Laatste nieuws

13 januari 2018, 18:05
Laat ik beginnen met een ieder een fantastisch 2018 te wensen vol met gezondheid, geluk en multiveel...
11 januari 2018, 09:48
LET OP! Na vele vragen over speelschema's is oderstaande informatie van belang. Door omstandigheden...
06 januari 2018, 11:52
Penningmeester/Controller Het bestuur van v.v. Omlandia heeft recent besloten om de huidige positie...
06 januari 2018, 11:41
Roelof Sie (buurman van de afwezige Klaas.) heeft de 15e klaverjasmarathon van Omlandia gewonnen. Hij...
06 januari 2018, 11:28
In onderling overleg is besloten dat Omlandia en Jan ten Caat de samenwerking niet voortzetten. Tot...
06 januari 2018, 11:23
Met ingang van het seizoen 2018-2019 zal John de Hoop (61) aan het roer staan als hoofdtrainer van...
23 december 2017, 22:07
Omlandia organiseert ook dit seizoen weer het COOP-Jeugdvoetbaltoernooi op 16 en 23 juni 2018 voor JO9...
23 december 2017, 17:01
Dit keer een extra lang kerstverslag....voor bij de kerstboom.... Coach Michel Winter en coach Peter...
17 december 2017, 19:13
Winst !! Gelukkig kan ik het woord weer aan het papier toevertrouwen. Met een brede glimlach komt zoon...
03 december 2017, 22:24
Vooraf kwam Staf JO17-1 van Loppersum er eerlijk voor uit, ze kwamen voor één punt. Het goede nieuws...
03 december 2017, 22:08
Door de clubscheidsrechters van Omlandia wordt soms gevraagd op welke wijze een gele kaart, of in het...
02 december 2017, 23:08
De laatste stuiptrekkingen van November, ergens op Schier in het jaar 2017....... Hier zit ik, op...
26 november 2017, 21:35
Schrijven is schrappen. Uitspraak van Herman Finkers. Ben afgelopen week dus niet toegekomen aan een...
26 november 2017, 21:29
Vrijdagavond, ergens in de kelder vind ik nog een fles Belgisch bier, de houdbaarheidsdatum is vaag...
20 november 2017, 00:11
Het is vrijdagmiddag 17 november, zonnig en ik zit op een bankje in hartje Amsterdam. In de Jordaan zit...
U bevindt zich hier: Start Nieuws Algemeen Omlandia strikt John de Hoop als opvolger Freddy Strating